Новини

Про Безлогічний метод (Стаття С.І. Лосєва)

Будь-якій нормальній, освіченій людині така назва, щонайменше, може видатися дивною. А втім, вона дуже точно відображає суть методу.

Це добре видно з прикладів. Уявіть собі, що сучасна молода людина приходить на прийом до традиційного психолога з проблемою: "Не можу нічого добитися в житті".

Перша зустріч присвячена психологічному аналізові, і тут без логіки ніяк. Результат аналізу показав: проблема в тому, що молода людина ненавидить свого батька.

Тепер завдання ускладнюється: новим обґрунтованим переконанням вибити колишнє переконання. І тут чималу роль зіграє і досвід, і талант психолога.

Він може запропонувати комп’ютерну діагностику, яка продемонструє, що в пацієнта закрита тім’яна чакра. Ось вона, образа на батька – образа на Бога. Саме це й закриває можливості самореалізації.

Можна піти іншим шляхом і сказати, що закрита чакра позбавляє вас частини інформації. Значить, ваша інтуїція буде кульгати. Ви ніколи не зможете прийняти точного рішення, бо це просто неможливо зробити. Ви завжди будете програвати.

Усе це правда, але абсолютно невідомо, які саме аргументи дійдуть до пацієнта. Може, його вразить той факт, що батько при зачатті сина витратив стільки психічної енергії, що навіть найкращим ставленням до батька її не вдасться повернути за все життя ...

Безлогічний метод – це практики. 34 інструменти практичної психології, які необхідно застосовувати в тих чи тих випадках.

Якби до нас прийшов хлопець з подібною проблемою, йому б спочатку запропонували зробити пошук витоків проблеми з фразою: "Я нічого не можу домогтися в житті". Через деякий час він розплющить очі й здивовано скаже: "Проблема в тому, що я ненавиджу свого батька!"

Тоді йому запропонують знову заплющити очі й зробити перегляд відносин з батьком на тлі фрази "Я ненавиджу батька".
Минає година такої роботи, хлопець розплющує очі й говорить: "А чого це я його ненавиджу? Усі в цьому житті помиляються".
Ви помітили, ніякої логіки, ніяких повчань.
Що ж потім, далі?

У нас багато таких випадків. Люди потім самі про це розповідають.
Наступного дня він відвідав свого батька, якого не бачив останні п’ять років. Застав його хворим. І почав за ним доглядати.

Зауважте, ми про це з ним навіть не розмовляли.

У цьому світі не буде благополуччя і порядку, поки ми будемо користуватися тільки логікою.

Принцип логіки власне полягає в тому, щоб один умовивід замінити на інший, більш досконалий. Зусилля всіх сторін спрямовані саме на це. І це боротьба.
Але як тільки ми починаємо вирішувати проблеми безлогічно, відкриваючи для себе істину, то переходимо у світ співтворчості, і все стає на свої місця.

Основне завдання Безлогічного методу – не шукати істину десь назовні, а відкривати її в собі.
Особисті відносини